Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Miody

Istnieje wiele pokarmów, które posiadają właściwości prozdrowotne, mają wiele zastosowań i są po prostu smaczne. Jednak nie każdy może być przechowywany przez długi czas, nie tracąc nic ze swoich właściwości. Miód, nazywany w starożytności nektarem bogów to wyrób bogaty w bakteriobójcze enzymy, zapewniający organizmowi naturalną słodycz. Wspomaga w walce z przeziębieniem, ma doskonały wpływ na pracę serca i przyspiesza gojenie się ran. Posiada wiele wspaniałych gatunków a każdy z ma niepowtarzalny smak i aromat. 

40,00 /szt.

Ekologiczny miód.

53,00 /szt.

Ekologiczny miód Lipowy.

45,00 /szt.

Ekologiczny miód Wielokwiatowy.


Miody wielokwiatowe

Stanowią mieszankę różnych gatunków miodów, dlatego łączą różne właściwości odżywcze i terapeutyczne. Posiadają największą ilość witamin spośród wszystkich rodzajów słodkiego nektaru. Charakteryzują się łagodnym aromatem, który łagodzi objawy alergii. Miód wielokwiatowy to świetne rozwiązanie przy różnych schorzeniach dróg oddechowych.

Miód akacjowy

Dzięki obecności witamin z grupy B i licznych pierwiastków miód akacjowy jest uznawany za sprzymierzeńca naturalnej odporności. Zawarta w nim biotyna i kwas foliowy sprawiają, że świetnie nawilża skórę i znajduje zastosowanie w produkcji kosmetyków. Jest szczególnie przydatny w stanach przemęczenia oraz osłabienia organizmu – sprawdza się również przy dolegliwościach ze strony układu pokarmowego.

Miód lipowy

Jest znany z bardzo jasnej barwy i łatwości zmiany stanu skupienia. Dzięki licznym olejkom eterycznym ma bardzo charakterystyczny, mocny smak. Szczególnie polecany przy chorobach układu moczowego. Odznacza się działaniem uspokajającym i wspomaga obniżanie ciśnienia krwi. Miód lipowy jest znany z właściwości usypiających i przyspiesza ustępowanie stanów zapalnych.

Dlaczego warto wybierać miód?

Liczne właściwości miodów sprawiają, że zostały zaliczone do kategorii żywności określanej jako “superfoods”. Można w łatwy sposób zmienić ich konsystencję dzięki podgrzewaniu do temperatury 42 stopni C – nie stracą nic na wartości. Miód jest wykorzystywany w apioterapii, znajduje bogate zastosowanie w kuchni czy w przemyśle farmaceutycznym.

error: Content is protected !!
Nasz sklep korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.